LAJMI I FUNDIT:

Reali mendon ta paguaj klauzolën e Paulo Dybalas

Reali mendon ta paguaj klauzolën e Paulo Dybalas

Paulo Dybala ka pasur një vit fantastik në aspektin personal me fanellën e Romës.

Reklama

Në vitin e tij të parë në kryeqytetin italian, Dybala ka qenë lider i Giallorosëve duke i dërguar deri në finalen e Ligës së Evropës.

29-vjeçari ka zhvilluar 38 ndeshje zyrtare në të gjitha garat ku ka realizuar 18 gola dhe ka asistuar në tetë të tjerë.

Dybala e pranon se dikur i kishte thënë Ronaldos se e urrente
Lexo po ashtu Dybala e pranon se dikur i kishte thënë Ronaldos se e urrente

Megjithatë ai mund të largohet nga Roma, pasi ka një klauzolë të ulët largimi nga kryeqyteti italian prej vetëm 12 milionë euro për skuadrat jashtë Serie A.

Los Blancos nuk e kanë problem shumën e 12 milionë eurove dhe Dybala shihet si një alternativë shumë e mirë për repartin ofensivë.

Megjithatë edhe nëse paguhet klauzola e tij prej 12 milionë eurove, atëherë Roma do të vendos nëse do ta mbajë argjentinasin duhet t’ia vazhdoj kontratën me pagë prej 6,5 milionë eurove.

Gjithsesi Los Blancos e kanë në listën e tyre sulmuesin argjentinas dhe nuk do të jetë befasi nëse Dybala nga sezoni i ardhshëm do të luaj në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori