LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi po shqyrton ndëshkim të brendshëm për Valverden pas sulmit ndaj Alex Baenas

Real Madridi po shqyrton ndëshkim të brendshëm për Valverden pas sulmit ndaj Alex Baenas

Fede Valverde po pret të shohë se çfarë dënimi do ta marrë për goditjen me grusht të lojtarit të Villarrealit, Alex Baena, të shtunën e kaluar, pasi procesi ligjor funksionon në rrugën e tij përmes incidentit. Sidoqoftë, Valverde gjithashtu mund të duhet të presë dhe të shohë se si klubi i tij do të merret me incidentin gjithashtu.

Reklama

Villarreali nuk e ka raportuar incidentin në La Liga, por vetë Baena do të ngrejë akuza përmes policisë.

Ajo ka hapur një sërë rrugësh të mundshme sanksionesh, të cilat mund të çojnë në një pezullim që shkon në gjashtë muaj. Rezultati më i mundshëm është një gjobë për Valverden.

Valverde e priti në parking dhe e sulmoi me grusht Baenan, publikohet video me fytyrën e fryrë të yllit të Villarrealit
Lexo po ashtu Valverde e priti në parking dhe e sulmoi me grusht Baenan, publikohet video me fytyrën e fryrë të yllit të Villarrealit

Sipas Cadena SER, pasi çështja e policisë të zgjidhet, Komiteti Kundër Dhunës do të hyjë në çështje dhe ka të ngjarë t’ia kalojë atë komitetit disiplinor të konkurrencës.

Më pas ata do ta goditnin me një ndalim nga dy deri në katër ndeshje.

Baena i trishtuar me agresionin pas ndeshjes, rrethi i Valverdes e mohojnë grushtin
Lexo po ashtu Baena i trishtuar me agresionin pas ndeshjes, rrethi i Valverdes e mohojnë grushtin

Real Madridi do të presë kohën e tij derisa të përfundojnë të gjitha proceset ligjore, përpara se të bëjnë një ndëshkim të tyre, për shkeljen e kodit të sjelljes së klubit. Valverde do ta pranojë atë dënim pa asnjë argument.

Duket se incidenti nuk do të ketë pasoja të rënda për Valverden. Edhe pse ai mund të humbasë një numër ndeshjesh, nëse kufizohet vetëm në një sanksion lige, atëherë Los Blancos nuk ka gjasa të dëmtohen rëndë nga mungesa e tij, duke pasur parasysh fokusin e tyre në Copa del Rey dhe Ligë të Kampionëve nga tani e tutje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori