LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi pajtohet me klauzolën ‘anti-Haaland’ në përpjekje për të blerë sensacionin brazilian – Endrick

Real Madridi pajtohet me klauzolën ‘anti-Haaland’ në përpjekje për të blerë sensacionin brazilian – Endrick

Real Madrid është duke i prirë garës në përpjekje për të nënshkruar me sensacionin brazilian Endrick, duke rënë dakord për një klauzolë anti-Erling Haaland, thuhet në një raportim.

Reklama

Sulmuesi i Palmeiras konsiderohet si një nga perspektivat më të mira të futbollit në botë dhe është në radarin e klubeve më të mira evropiane.

Reali është i hapur ndaj idesë për të hequr dorë nga transferimi i Haalandit, në mënyrë që të nënshkruajë me Endrick.

Klube si Manchester United,  Liverpool,  Chelsea dhe Arsenal janë të gjithë të interesuar, siç janë gjigantët spanjollë Reali e Barcelona.

Megjithatë, sipas Marcas, Reali është i hapur ndaj idesë për të hequr dorqë nga transferimi i Haalandit, duke e qetësuar kështu Manchester Cityn.

Përfaqësuesit e brazilianit besojnë se dy lojtarët kanë stile loje që janë shumë të ngjashme dhe do të ishin të dëmshme për kalimin e adoleshentit në “Santiago Bernabeu”, nëse do të ndodhte një gjë e tillë.

Endrick do të festojë ditëlindjen e tij të 18-të në verën e vitit 2024, mosha në të cilën ai do të mund të bashkohet me skuadrën e Realit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Ndërkombëtare
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori