LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi i ka ofruar Luka Modricit një pozitë të re në klub, teksa legjenda kroate po i afrohet pensionimit nga futbolli.

“Los Blancos” kanë refuzuar një ofertë astronomike nga ekipi arab Al Nassr verën e kaluar.


38-vjeçari në fund nënshkroi një kontratë të re me klubin madrilen dhe ka luajtur 20 ndeshje në La Liga, aty ku Real Madridi momentalisht është lider me gjashtë pikë më shumë se vendi i dytë Girona.

Ish-fituesi i Topit të Artë ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, por The Athletic ka raportuar se Modricit i është ofruar mundësia që t’i bashkohet stafit të trajnerëve tek Reali në rast se ai vendos që të pensionohet.

Për një pozicion, dy yje - formacioni i Real Madridit me Kylian Mbappen dhe Alphonso Davies
Lexo po ashtu Për një pozicion, dy yje - formacioni i Real Madridit me Kylian Mbappen dhe Alphonso Davies

Ky propozim i është prezantuar reprezentuesit kroat para dy muajsh, por ishte refuzuar nga Modric i cili ka dëshirë që të vazhdojë të luaj ende.

Sidoqoftë, është thënë se nuk ishte një ‘jo definitive’ pasi ish-lojtari i Tottenhamit nuk e ka refuzuar plotësisht idenë për t’u angazhuar në një rol tjetër.

Modric momentalisht është i fokusuar tek sezoni aktual dhe me shumë mundësi vendimi i tij nuk do të vijë deri pas përfundimit të Kampionatit Evropian që do të mbahet në Gjermani gjatë verës./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori