Ndeshja e dytë në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit mes Real Madridit dhe Barcelonës përfundoi me rezultat 0-3, ndërsa rezultati përfundimtar ishte 1-4 (ndeshja e parë përfundoi 1-1).

Golat për mysafirët i shënuan Luis Suarez (50′, 73′) dhe Rapahael Varane (69′, autogol).

Më i miri në këtë takim ishte Suarez, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Marc-Andre ter Stegen, Ousmane Dembele, Clement Lenglet dhe Ivan Rakitic.

Momenti kur Suarez shënoi nga pika e bardhë (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Te Reali më të mirët ishin Sergio Reguilion dhe Vinivius Junior, por edhe Lucas Vazquez e Dani Carvajal.

Ata që dëshpëruan për vendasit ishin Varane dhe Keylor Navas, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Real Madrid:

Barcelona:

/Telegrafi/