Robert Lewandowski ishte konkurrenti kryesor i Lionel Messit në garën e sivjetme për Topin e Artë.

Sulmuesi i Bayern Munichut mbeti i dyti në ceremoninë që u mbajt në Paris, pasi superylli argjentinas e fitoi çmimin e shtatë të France Football në karrierën e tij mbresëlënëse.

Polaku u ngushëllua me çmimin e sulmuesit më të mirë të vitit, megjithatë ai ka bërë një postim duke e uruar Messin dhe të gjithë fituesit.

(Foto: Twitter/Screenshot/Ballon d’Or)

I shtati në karrierë - Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2021 I shtati në karrierë - Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2021

“Urime Leo Messit dhe Alexia Putellas, fituesve të Topit të Artë 2021, urime po ashtu edhe gjithë lojtarëve të nominuar”.

“Unë e fitova çmimin e sulmuesit të vitit dhe asnjë futbollist nuk mund ta fitojë një çmim individual pa skuadrën më të fortë dhe tifozët besnikë prapa tij”.

‘Ti e meriton Topin tënd të Artë’ – Messi i drejtohet Lewandowskit duke iu referuar vitit të kaluar ‘Ti e meriton Topin tënd të Artë’ – Messi i drejtohet Lewandowskit duke iu referuar vitit të kaluar

“Faleminderit për mbështetjen tuaj”, ka shkruar Lewandowski në postimin e tij në rrjetet sociale. /Telegrafi/