Rahoveci ka arritur fitore të madhe ndaj Golden Eagle Yllit si myafirë me rezultat 96:93.

Një fitore e madhe në ndeshjen e pare gjysmëfinale për rahovecianët.

Më të dalluarit te Rahoveci ishin Fredrick Richardson me 25 pikë, Arian Qallaku me 22 dhe Deshon Minnis me 21.

Golden Eagle Ylli më i dalluari ishte Garrius Holoman me 33 pikë, 8 kërcime dhe 2 asistime.

Tashmë Rahoveci është në epërsi të madhe dhe ndeshjen e ardhshme e zhvillon në shtëpi.  /Telegrafi/