Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot po shfaqet si çelësi i çdo shansi që klubi italian kanë për të ri-nënshkruar me mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Me Pogban të etur për të lënë Unitedin këtë verë, Juventusi është gati të hap bisedimet për një magji të dytë në Torino për fituesin e Kupës së Botës.

Sidoqoftë, preferenca e Pogba thuhet se është të transferohet në Spanjë te Real Madrid, pasi është i etur të punojë me trajnerin Zinedine Zidane.

Zidane dhe Pogba janë pajtuar për transferim gjatë verës Zidane dhe Pogba janë pajtuar për transferim gjatë verës

Përkundër kësaj, gazeta Tuttosport raporton se Juve do të vazhdojë me bisedimet mbi një marrëveshje për Pogba dhe shpreson për një marrëveshje shkëmbimi me Unitedin.

Unitedi e ka informuar Juventusin se ata janë të gatshëm të marrin në konsideratë një propozim shkëmbimi – me Pogban të vlerësuar në 100 milionë euro.

Juventusi sakrifikon tre yje të skuadrës për të nënshkruar me Pogban Juventusi sakrifikon tre yje të skuadrës për të nënshkruar me Pogban

Në krye të listës së shkurtër të emrave në shqyrtim është Rabiot, ndërsa nuk mungojnë as emra tjerë në këtë listë.

Miralem Pjanic, Douglas Costa, Alex Sandro dhe Aaron Ramsey gjithashtu do të vihen në dispozicion të drejtuesve të Djajve të Kuq. /Telegrafi/