LAJMI I FUNDIT:

Publikohet ‘trailer’-i i sezonit të dytë të “Squid Game”

Publikohet ‘trailer’-i i sezonit të dytë të “Squid Game”
Foto: Netflix

Që kur “Squid Game” u bë një fenomen global, fansat e serialit kanë kërkuar lajme për një sezon të dytë.

Pritja më në fund mbaroi, pasi Netflix ka zbuluar ‘trailer’-in për “Squid Game 2”, i cili sjell personazhe të rinj që i janë bashkuar kastit të mëparshëm.

‘Trailer’-i i shkurtër tregon pak nga ajo që pritet të ndodhë këtë sezon, përfshirë lojërat vdekjeprurëse nga sezoni i kaluar: “Red Light, Green Light” dhe “Glass Bridge Race”.


Foto: Screenshot/YouTube

Videoja zbuloi gjithashtu yllin e “Squid Game”, Seong, i luajtur nga ikona koreane, Lee Jung-jae, që do të kthehet në krye të sezonit të dytë.

Përveç kastit të rikthyer, Netflix bën me dije një numër aktorësh të rinj do t’i bashkohen këtij sezoni.

Të gjitha lajmet nga Squid Game
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Squid Game

Kjo përfshin aktorin dhe këngëtarin korean, Yim Si-Wan së bashku me Kang Ha-neul, Park Sung-hoon dhe Yang Dong- geun.

Foto: Screenshot/YouTube

Ndërsa karakteret e këtyre aktorëve nuk u zbuluan, të katër ata shfaqen duke qëndruar pezull mbi butonin që lejon lojtarët të votojnë për vazhdimin e lojërave.

Me daljen e tij në 2021, seriali u bë një sensacion global dhe vazhdoi të thyente rekorde të shumta shikueshmërie në Netflix.

Foto: Screenshot/YouTube

Mbetet shfaqja më e shikuar e platformës dhe grumbulloi një rekord prej 1.65 miliardë orësh shikimi në vetëm 28 ditë, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm, “Bridgerton”.

Ky serial po ashtu mori 14 nominime marramendëse për “Emmy” në Primetime dhe u bë shfaqja e parë në gjuhë të huaj që u nominua.

Foto: Screenshot/YouTube

Akoma nuk ka një datë të saktë se kur do të jetë premiera e “Squid Game 2”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Magazina
Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Magazina
Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Magazina
Kalo në kategori