Ed Sheeran nuk po ndalet me publikimin e projekteve të reja interesante.

Këngëtari më i madh britanik i kohës superhitin e tij “Perfect”, pasi e solli në duet me Beyoncen në atë që e quajti “Perfect Duet”, tash e solli në një mënyrë krejt tjetër.

Ai ka ftuar për bashkëpuntor ikonën e muzikës klasike italiane, Andrea Bocellin, ku tenori i famshëm merr pjesë natë që quhet “Perfect Symphony”.

Gjithçka rreth Ed Sheeran Gjithçka rreth Ed Sheeran

Vërtet perfekte, si një simfoni, kënga “Perfect Symphony” e shfaqë Bocellin duke performuar hitin në gjuhën italiane.

Atij në strofën e fundit i bashkëngjitet edhe vet Ed Sheeran duke kënduar italisht, si kurrë më parë.

Kënga tashmë brenda ditës ka arritur gjysmë milioni klikime dhe është në vendin e 14 të këndëve trendi në botë.

Ed Sheeran pritet të publikojë pas pak ditësh edhe videon me Eminemin “River”.

/Telegrafi/