PSG triumfon ndaj Lyonit në çastet e fundit

(Foto: Twitter/Goal)

Paris Saint-Germaini është kthyer nga disavantazhi për të triumfuar në çastet e fundit (2-1) kundër Lyonit në Parc des Princes.

Gjysma e parë prodhoi disa momente interesante duke theksuar pritjen e portierit Anthony Lopes ndaj përballë Lionel Messit, si edhe gjuajtjen e lirë të argjentinasit që u përplas në shtyllë.

Në pjesën e dytë, rezultati u zhbllokua nga Lucas Paqueta, i cili u tregua i saktë (54’) pas asistimit nga Karl Toko Ekambi.

Vendasit e barazuan rezultatin me golin e Neymar të shënuar nga pika e bardhë në minutën e 66-të.

Mauro Icardi u inkuadrua në lojë në minutën e 82-të (në vend të Angel di Marias) dhe ishte lojtari që e vendosi takimin.

Pas një harkimi nga Kylian Mbappe, sulmuesi argjentinas e shënoi golin me vlerën tri pikë për ekipin vendas (90’+2).

Me këtë fitore ka vazhduar rekordi i qind për qindtë i Paris Saint-Germainit që ka gjashtë fitore nga po aq ndeshje dhe kryeson me 18 pikë.

Për Lyonin e Xherdan Shaqirit kjo ishte humbja e dytë, ndërsa ka dy barazime dhe dy humbje. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre