LAJMI I FUNDIT:

PSG refuzon shkëmbimin e Icardit me Arthur Melon

PSG refuzon shkëmbimin e Icardit me Arthur Melon

Juventusi është tejet i interesuar që të rikthejë Mauro Icardin në Serie A.

Sulmuesi argjentinas në të kaluarën ishte pjesë e Interit dhe që atëherë Zonja e Vjetër kishte kërkuar transferimin e tij.


Por, Nerazzurët kishin refuzuar shitjen e lojtarit te Juventusi, duke arritur marrëveshje me Paris Saint-Germain.

Tani, sipas asaj që raporton La Gazzetta dello Sport, Biankonerët janë të gatshëm që të ofrojnë Arthur Melon si pjesë e shkëmbimit me Icardin.

Mirëpo, klubi nga Ligue 1 e ka refuzuar këtë opsion, pasi kërkon vetë të holla për sulmuesin argjentinas.

Juventusi e do me ngulm transferimin e Icardit, andaj mund të tentojë edhe me ndonjë lojtar tjetër dhe një pjesë të parave. /Telegrafi/