Paris Saint-Germain është gati të testojë vendosmërinë e Arsenalit me një ofertë për sulmuesin brazilian, Gabriel Martinelli.

Topçinjtë janë duke ngecur në lidhje me një marrëveshje të re në Emirates Stadium me sulmuesin brazilian.

Sipas Media Foot, kampionët e Ligue 1, PSG janë të interesuar të nënshkruajnë me Martinellin.

Braziliani ka qenë me ndikim për Topçinjtë për t’i ndihmuar ata të krijojnë një epërsi prej pesë pikësh në krye të Ligës Premier këtë sezon, por kjo formë mbresëlënëse ka tërhequr vëmendjen e një numri klubesh, përfshirë gjigantët parisien.

Edhe në Francë pretendohet se ‘tashmë po zhvillohen diskutime’ mes PSG-së dhe përfaqësuesve të Martinellit, pavarësisht raporteve se 21-vjeçari dëshiron të zgjasë qëndrimin e tij me Topçinjtë.

Reklama

Çmimi i sulmuesit brazilian vlerësohet të jetë rreth 60 milionë euro. /Telegrafi/

Reklama