Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është testuar pozitiv me COVID-19, ndërsa kishte marr pjesën në takimin e Lega Serie A pavarësisht se kishte simptoma.

Kishte thashetheme mbrëmë se një nga Presidentët ose drejtorët që morën pjesë në takimin e 20 klubeve në Milano kishte dalë pozitiv.

Këtë mëngjes përmes deklaratës së klubit të Napolit, doli të jetë presidenti De Laurentiis.

Aurelio De Laurentiis (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images)

De Laurentiis kishte simptoma për disa ditë dhe kishte bërë testin, por nuk priti për rezultatet dhe mori pjesë në takim.

Për më tepër, dëshmitarët që ishin të pranishëm në takim pretendojnë se De Laurentiis nuk e mbante maskë gjatë gjithë kohës kur fliste me presidentët e tjerë të klubit, por edhe me gazetarët pas takimit.

Aurelio De Laurentiis e Andrea Agnelli (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Tani të gjithë ata që morën pjesë në samitin e Lega Serie A do të duhet të testohen dhe potencialisht të izolohen si masë paraprake.

Serie A pret të fillojë në 19 shtator. /Telegrafi/