LAJMI I FUNDIT:

Policia jep detaje për serbin e arrestuar më Jarinje, që u kap duke kontrabanduar katër mijë fishekë

Policia jep detaje për serbin e arrestuar më Jarinje, që u kap duke kontrabanduar katër mijë fishekë

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në pikën e kalimit kufitar në Jarinje një serb, në automjetin e të cilit janë gjetur katër mijë copë fishekë.

Reklama

Në njoftimin e Policisë thuhet se “Policia e Kufitare e Kosovës, në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, më 09.06.2022 rreth orës 09:45, gjatë kryerjes së detyrave për kontrollim kufitar në pikën e kalimit kufitar Jarinje, gjatë kontrollit të një veture me targa të Serbisë, e cila drejtohej nga një shtetas kosovar, të njëjtën e ka dërguar në ‘vijën e dytë’ për kontroll më të detajuar”.

“Gjatë kontrollimit në bagazhin e automjetit janë gjetur katër pako të mëdha me gjithsej 4000 copë municion të llojeve të ndryshme të fshehura tek vendi i gomës rezervë të automjetit. Policia ka arrestuar personin e dyshuar, ndërsa me autorizim të prokurorit përkatës, ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti ‘importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi, ndërmjetësimi ose shitja e paautorizuar e armëve apo materieve plasëse’”, thuhet në njoftimin e Policisë, transmeton Telegrafi.

Arrestohet një shtetas serb, punëtor i integruar nga strukturat paralele në Ministrinë e Mjedisit - i kapen katër mijë fishekë
Lexo po ashtu Arrestohet një shtetas serb, punëtor i integruar nga strukturat paralele në Ministrinë e Mjedisit - i kapen katër mijë fishekë

Sipas njoftimit, rastin kanë filluar ta trajtojnë hetuesit nga Drejtoria Kundër Terrorizmit.

“Për rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe është kërkuar leje për kontroll të hapësirave private të banimit nga gjyqtari i procedurës paraprake, gjë që edhe është arritur”.

Më tej thuhet se Policia ka kryer kontroll edhe në shtëpinë e të dyshuarit ku është gjetur dhe sekuestruar një armë e gjatë AK-47 me tre karikatorë të zbrazët.

“I dyshuari është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit në prezencën e avokatit mbrojtës dhe përkthyesit ligjor dhe me aktvendim nga organet e drejtësisë dërgohet në mbajtje deri në 48 orë”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion"

Politikë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
Surroi: Ka paralajmërim rikthimi

Surroi: Ka paralajmërim rikthimi "gjeneralësh më të mirë" amerikanë në dialog

Lajme
Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Kronika e Zezë
Kalo në kategori