LAJMI I FUNDIT:

Kontrabandë

85 Artikuj

Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Sveçla: Vuçiq flet për armatosje të Serbisë, në veri të Kosovës konfiskohet municion i kontrabanduar nga ky shtet

Sveçla: Vuçiq flet për armatosje të Serbisë, në veri të Kosovës konfiskohet municion i kontrabanduar nga ky shtet

Siguri
Gjykimi ndaj 20 policëve të akuzuar për korrupsion e kontrabandë në veri, aprovohen propozimet e të akuzuarve për dëgjimin e katër dëshmitarëve

Gjykimi ndaj 20 policëve të akuzuar për korrupsion e kontrabandë në veri, aprovohen propozimet e të akuzuarve për dëgjimin e katër dëshmitarëve

Drejtësi
I gjenden 107 kilogramë marihuanë në rezervuar të kamionit, arrestohet një shtetas i Serbisë

I gjenden 107 kilogramë marihuanë në rezervuar të kamionit, arrestohet një shtetas i Serbisë

Kronika e Zezë
Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci – momenti kur qeni nuhati dhe gjeti vendin ku e kishin fshehur

Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci – momenti kur qeni nuhati dhe gjeti vendin ku e kishin fshehur

Kroacia
Kontrabandë me alkool medicinal, policia arreston një person në Mitrovicën e Veriut

Kontrabandë me alkool medicinal, policia arreston një person në Mitrovicën e Veriut

Kronika e Zezë
Aksioni brenda Burgut të Dubravës, dy të burgosur humbin privilegjet

Aksioni brenda Burgut të Dubravës, dy të burgosur humbin privilegjet

Drejtësi
Arrestohet një person në Drenas, policia i gjeti në automjetin e tij 16 shtetas të huaj

Arrestohet një person në Drenas, policia i gjeti në automjetin e tij 16 shtetas të huaj

Kronika e Zezë
Kontrabanduan kafshë nga Serbia në Kosovë brenda dy viteve, dënohen me para dhe burgim 11 të akuzuarit

Kontrabanduan kafshë nga Serbia në Kosovë brenda dy viteve, dënohen me para dhe burgim 11 të akuzuarit

Drejtësi
Shtetasi i Maqedonisë ndalohet nga policia bullgare, dyshohet për kontrabandë me emigrantë

Shtetasi i Maqedonisë ndalohet nga policia bullgare, dyshohet për kontrabandë me emigrantë

Maqedonia e Veriut
Kontrabandoi 34 shtetas sirianë arrestohet nga policia

Kontrabandoi 34 shtetas sirianë arrestohet nga policia

Kronika e Zezë
Dogana e Kosovës kap rreth 700 litra vaj ushqimor të kontrabanduar nga Serbia

Dogana e Kosovës kap rreth 700 litra vaj ushqimor të kontrabanduar nga Serbia

Financa
Policia ndal një kontrabandë me tapeta muri

Policia ndal një kontrabandë me tapeta muri

Kronika e Zezë
Policia ndalon kontrabandimin e 24 deshëve në Kaçanik

Policia ndalon kontrabandimin e 24 deshëve në Kaçanik

Kronika e Zezë
Policia Kufitare ndalon kamionin me 57 dele dhe 6 lopë që po kontrabandoheshin nga territori i Maqedonisë së Veriut

Policia Kufitare ndalon kamionin me 57 dele dhe 6 lopë që po kontrabandoheshin nga territori i Maqedonisë së Veriut

Kronika e Zezë
Policia kontrollon një kombi, gjen 25 qengja që dyshohen të jenë kontrabanduar nga Serbia

Policia kontrollon një kombi, gjen 25 qengja që dyshohen të jenë kontrabanduar nga Serbia

Kronika e Zezë
Policia e Kosovës në tri raste të ndryshme parandalon kontrabandim të mallrave

Policia e Kosovës në tri raste të ndryshme parandalon kontrabandim të mallrave

Kosovë
Policia jep detaje për serbin e arrestuar më Jarinje, që u kap duke kontrabanduar katër mijë fishekë

Policia jep detaje për serbin e arrestuar më Jarinje, që u kap duke kontrabanduar katër mijë fishekë

Siguri
Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Kosovë
Shtetasi turk tentoi të kontrabandojë migrantë marokien në Kosovë

Shtetasi turk tentoi të kontrabandojë migrantë marokien në Kosovë

Kronika e Zezë
Kishin futur në veturë katër migrantë nga Afganistani, Prokuroria e Prizrenit ngrit aktakuzë ndaj dy personave

Kishin futur në veturë katër migrantë nga Afganistani, Prokuroria e Prizrenit ngrit aktakuzë ndaj dy personave

Drejtësi
Aksioni anti-kontrabandë në Shtërpce dhe Mitrovicë të Veriut, 11 të arrestuar dhe tri automjete të konfiskuara

Aksioni anti-kontrabandë në Shtërpce dhe Mitrovicë të Veriut, 11 të arrestuar dhe tri automjete të konfiskuara

Kosovë
​Ndërronte banderolat e barnave, arrestohet pronari i barnatores

​Ndërronte banderolat e barnave, arrestohet pronari i barnatores

Kronika e Zezë
​Konfiskohen dy mijë kilogramë mjaltë të kontrabanduar në Debellde – shoferi arratiset

​Konfiskohen dy mijë kilogramë mjaltë të kontrabanduar në Debellde – shoferi arratiset

Kronika e Zezë