LAJMI I FUNDIT:

Po shkëlqen në evropian, Roma mund ta humbas Spinazzolan

Po shkëlqen në evropian, Roma mund ta humbas Spinazzolan

Leonardo Spinazzola është njëri nga futbollistët më të mirë të Italisë në këtë Kampionat Evropian.

Reklama

Në fakt nga katër ndeshjet e para të zhvilluara në Euro 2020, anëori i Romës ka marrë dy herë çmimin si lojtari i ndeshjes, ndaj Turqisë dhe Austrisë.

E falë paraqitjeve fantastike në Euro 2020, ylli i Romës mund të ndërrojë skuadër qysh në afatin kalimtar të verës.

Mbrojtësi i majtë po ndiqet me kujdes nga dy gjigantët evropian, Real Madridi dhe Chelsea.

Mediat italiane kanë raportuar se të dyja skuadrat janë të gatshme të shpenzojnë për afrimin e lojtarit gjatë verës, por nga ana tjetër Roma nuk e ka ndërmend ta lejoj largimin e tij.

Drejtuesit e Giallorosëve po i përgatitin lojtarit një kontratë të re afatgjate, ku do të përmirësohet edhe paga e tij.

Vlera momentale e mbrojtësit të majtë italian është rreth 35 milionë euro, por në rast se vazhdojnë paraqitjet e tij fantastike, atëherë ajo mund të rritet edhe më shumë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori