Philippe Coutinho është duke shpresuar se me kalimin te Bayern Munich mund të ringjallë karrierën – pasi Liverpoolit nuk ishte këmbëngulës për ta rikthyer në ekip.

Kalimi i brazilianit te Barcelona 18 muaj më parë u shndërrua në një gabim të madh pasi Coutinho nuk arriti të prodhojë formën që e kishte bërë në Anfield Road.

Futbollisti 27-vjeçar dëshironte të rikthehej në Merseyside pasi blaugranat vendosën të shkurtonin humbjet e tyre.

Coutinho zhgënjimi i madh i Barcelonës: Më i shtrenjti në histori, që u largua kokulur Coutinho zhgënjimi i madh i Barcelonës: Më i shtrenjti në histori, që u largua kokulur

Ëndrra e brazilianit u realizua për 145 milionë euro duke kaluar te spanjollët, por që zhgënjeu me paraqitjet në La Liga.

Por bordi i klubit anglez në konsulltim me trajnerin Jurgen Klopp, bazuar në disa arsye refuzuan ta transferojnë sulmuesin anësore dhe pesë prej tyre mund t’i lexoni më poshtë. /Telegrafi/

Shumë i shtrenjtë rikthimi

Nuk do të arrinte të bënte vend në formacionin aktual startues

Fansat kundër brazilianit

Ka kërkuar të ishte lojtari kryesor i ekipit

Forma e dobët në Barcelonë