Përmes penalltive, Llapi eliminon Malishevën nga Kupa e Kosovës dhe kalon në gjysmëfinale

Llapi e ka eliminuar Malishevën nga Kupa e Kosovës, duke kaluar kështu në gjysmëfinale përmes penalltive (6-5), pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan 2-2.

Pas 11 minutash lojë, llapjanët kaluan në epërsi me anë të Trimor Selimit.

Por, mysafirët nuk u dëshpëruan dhe i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Ilir Mustafës (25’).

Mirëpo, Llapjanët tre minuta më vonë menduan se kishin shënuar golin e epërsisë, kur Rivera e futi topin në rrjetë, e aty intervenoi VAR-i për të sinjalizuar për pozicion jashtë loje.

Lexo po ashtu Kupa e Kosovës: Prishtina eliminon Ballkanin, Dabiqaj shpartallon i vetëm Trepçën '89

Derisa po përfundonte pjesa e parë, malishevasit ia dolën të përmbysnin rezultatin, për 2-1 me golin e Ronald Sobowales (43’).

Në 45 minutat e dytë, Llapi startoi më mirë, me çka edhe ia doli të shënonte golin e barazimit për 2-2 me anë të Kushtrim Shabanit re shënoi në minutën e 68-të.

Dy skuadrat nuk ia dolën të shënonin më gola, duke bërë që ndeshja të shkonte në vazhdime, ndërsa në këtë pikë rrjetat mbetën të paprekura.

Kjo bëri që ndeshja të shkonte në gjuajtjen e penalltive, ndërsa Llapi u tregua më i saktë duke realizuar gjashtë, për dallim nga Malisheva që realizoi pesë sosh.

Llapi iu bashkua Prishtinës, Gjilanit dhe Vushtrrisë, që po ashtu kaluan në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Barcelona ka dy javë kohë për të zgjedhur numrin 10 – në klub kanë tri opsione

Bayern Munich e ka seriozisht me Arda Gulerin

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Rritje prej 10 cm dhe shtim peshe 7 kg - Barcelona me plan për shmangien e lëndimeve të Lamine Yamal