LAJMI I FUNDIT:

Perin te Juventusi për teste mjekësore

Perin te Juventusi për teste mjekësore

Mattia Perin është duke qëndruar momentalisht në Torino.

Portieri italian po kalon testet mjekësore tek kampionët aktual të Italisë, Juventus.


Aktualisht Perin është fotografuar duke u futur në J Medicial Torino.

Juventus dhe Genoa kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Perin në Torino.

(Getty Images)

Reprezentuesi italian do t’i kushtojë 12 milionë euro Juventusit plus tri të tjera në formë bonusesh.

Perin do të nënshkruajë kontratë katër vjeçare me bardhezinjtë.

Paga e Perin në Torino do të jetë 2,5 milionë euro në stinor.

Zyrtarizimi i këtij transferimi pritet të ndodhë pasi t’i kalojë portieri italian testet mjekësore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori