LAJMI I FUNDIT:

Perin: Me kënaqësi do t’ju bashkohesha Juventusit

Perin: Me kënaqësi do t’ju bashkohesha Juventusit
GENOA, ITALY - MAY 20: Mattia Perin of Genoa during the serie A match between Genoa CFC and Torino FC at Stadio Luigi Ferraris on May 20, 2018 in Genoa, Italy. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)
Reklama

Portieri i Genoas Mattia Perin konfirmon se do t’i bashkohet pa përtesë skuadrës së Juventusit.

Gianluigi Buffon është pensionuar dhe tani kampionët italian po kërkojnë një zëvendësues dhe rivalizues të Wojciech Szczesnyt.


Reprezentuesi italian ka qenë i lidhur ngushtë me bardhezinjtë dhe këtë mëngjes është raportuar se të dy klubet do të takohen këtë javë për të diskutuar një marrëveshje.

Mattia Perin (Getty Images)

“E di se unë jam një prej objektivave të tyre dhe është vërtet kënaqësi “, tha Perin për Corriere di Torino.

“Pëlqimi i Juventusit nuk është diçka që i ndodh të gjithëve, kështu që tashmë është një burim krenarie për mua, jam shumë i kënaqur”.

“A është arritur një marrëveshje? Jo se unë e di, por është e qartë se nëse kam mundësi, do të shkojë në Juventus. Le të shohim, me Genovën do të dëgjojmë të gjitha mundësitë.

“Unë e di që në Juventus, si në çdo klub tjetër të madh, do të gjejë një portier të madh [Szczesny] dhe ne do të duhet të garojmë për vendin e titullarit. Unë jam gati për këtë, kam treguar se jam konkurrues”.

Nëse Perin do të shkonte në Torino, do të zëvendësonte Gianluigi Buffon, diçka që ai shpreson të bëjë edhe për Italinë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori