Dustin Poirier është gjendur para një pyetje të vështirë se nëse do të tentojë ta vrasë Conor McGregorin kur të jen në kafaz.

Dy yjet e MMA-së do të takohen më 23 janar në UFC 257, aty ku edhe do të përcaktohet kampioni i ri në peshat e mesme të lehta.

Para më shumë se gjashtë vitesh, The Notorious kishte mposhtur Poirierin, derisa tani do të takohen në rimeçin që zhvillohet në Abu Dabi.

Conor McGregor krahasohet me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin Conor McGregor krahasohet me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin

Poirieri ka thënë se ai nuk do ta vrasë McGregorin, mirëpo që dëshiron të fitojë me çdo kusht dhe nuk do të tërhiqet mbrapa siç bëri herën e parë.

“Dua të them, nuk dua të vras ​​askënd. Ky nuk është një qëllim. Unë me të vërtetë nuk e dëshiroj askënd”, ka thënë ai.

“Unë parashikoj shumë gjëra të ndryshme që ndodhin dhe lufta do të zhvillohet në mënyra të ndryshme, por në fund gjithmonë mendoj që të fitoj”.

“Conor McGregor mund t’ia fikë dritat Dustin Poirierit” – kështu thotë trajneri i irlandezit “Conor McGregor mund t’ia fikë dritat Dustin Poirierit” – kështu thotë trajneri i irlandezit

“Çfarëdo që duhet për ta bërë atë realitet, unë jam i gatshëm ta bëj, le të shkojmë”, ka shtuar më tej Poirier.

Kujtojmë se fituesi i duelit do të marrë rripin i cili aktualisht mbahet nga Khabib Nurmagomedov i pensionuar tashmë. /Telegrafi/