Përfundon me barazim ndeshja e parë mes Bocas dhe River Plates në Copa Libertadores

Boca Juniors - River Plate (Foto: Adrian Farias/Getty Images/Guliver)

Superklasikja e parë mes Boca Juniorit dhe River Plates në finale të Copa Libertadores përfundoi me rezultat 2-2.

Në La Bombonera si gjithmonë kishte një atmosferë fantastike, e elektrizuar më shumë edhe nga golat.

Golin e parë në takim e shënoi Boca në minutën e 34 me anë të Ramon Abilas, ndërsa pas një minute erdhi goli nga River me Lucas Pratto.

Tifozët e Boca Juniors (Foto: Marcelo Endelli/Getty Images/Guliver)

Në minutat shtesë të pjesës së parë Dario Benedetto riktheu epërsinë e skuadrës vendase.

Barazimi erdhi pas autogolit të Carlos Izquierdoz në minutën e 61-të.

Lucas Pratto duke festuar golin e River Plates ndaj Boca Juniors (Foto: Amilcar Orfali/Getty Images/Guliver)

Ndeshja e kthimit është më 24 nëntor dhe luhet në stadiumin e River Plates, Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti.

Vlen të theksohet se për Bocan nga minuta e 73-të luajti edhe Carlos Tevez. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve