Kanë përfunduar 13 ndeshjet e sotme të vlefshme për 1/16 e finales së Kosovës.

Reklama

Skuadrat nga elita e futbollit kosovar si, Gjilani, Llapi, Malisheva, Ferizaj, Dukagjini dhe Trepça ’89 kanë kaluar në 1/8 e finales.

Në anën tjetër, Drenica barazoi 2-2 ndaj Flamurtarit dhe fituesi do të vendoset pas vazhdimeve.

Kujtojmë se Prishtina ka kaluar direkt në fazën tjetër pasi Vëllaznimi u tërhoq nga gara, ndërsa javën e ardhshme zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera, Drita – Liria dhe Phoenix – Ballkani.

Rezultatet e plota të 1/16 së Kupës së Kosovës:

Llapi – Vllaznia Pozheran 6:2
Dukagjini – Rilindja 1974 2:0
Prizreni – Istogu 0:0 – 2:0 pas vazhdimeve
Feronikeli ’74 – 2 Korriku 4:1
Vushtrria – Drenasi 1:0
Vjosa – Ulpiana 1:0
Drenica – Flamurtari 2:2 – 2:2 në vazhdime, 7:8 në penallti
Behari – Ferizaj 2:3
A&N – Rahoveci 2:1
Fushë Kosova – Arbëria 4:1
Ramiz Sadiku – Malisheva 0:4
Trepça ‘89 – Kika 3:0
Trepça – Gjilani 0:5
Vëllaznimi – Prishtina (Vëllaznimi hoqi dorë nga garat)

Reklama
Reklama

e mërkurë, 23.11.2022 ora 12:00
Drita – Liria

e enjte, 24.11.2022 ora 12:00
Phoenix – Ballkani

/Telegrafi/