Ka përfunduar afati kalimtar për basketbollistë vendorë, derisa të huajt mund të paraqiten deri para fillimit të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Skuadrat e Superligës kanë bërë disa përforcime me lojtarë vendorë dhe të huaj, varësisht nga synimet që kanë.

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të nisë më 14 tetor me ndeshjen e Play-out-it me Trepçës dhe AS Prishtinës për të vazhduar me turneun e Superkupës dhe Superligën e Kosovës në basketboll.

Përforcimet:

Sigal Prishtina

Arian Qollaku (Rahoveci)

Altin Morina (Rahoveci)

Dion Haxhosaj (AS Prishtina)

Arbër Sinani (Feronikeli)

Atik Koshi (Rahoveci)

Eliot Peci

Bledar Thaçi

Albin Rexhepi

Bashkimi

Hoehn Sean Raymond (SHBA)

Shazville Carter (SHBA)

Nikola Vukcevic (Mali i Zi)

Drin Rexha (Lipjani)

Idon Pallushi (Megasport)

Arbër Rushiti (Ponte Prizreni)

Altin Gashi

Trepça

Tyresse Marquise Williworfd (SHBA)

Mojedd Ewuosho (SHBA)

Devin Deshaun Haygood (SHBA)

Ponte Prizreni

Martin Joshua James (NCAA 1)

Arti Hajdari (Peja)

Justin Yamore

Dewayne Jones

Rahoveci

Fisnik Juniku (Feronikeli)

Edmond Kryeziu (Ponte Prizreni)

Sami Hajzeri (Dukagjini)

Isaiah Traylor (SHBA)

Marvin Jones (Goga Basket)

Golden Eagle Ylli

Danile Regis (Esgueira POR)

Cody John (Werber State)

Blendi Avdili (Uni. Colorado)

Leonard Mekaj (Rahoveci)

Jameel McKeey (Slingers SING)

KB Vëllaznimi

Ron Koshi (Bashkimi)

Kreshnik Avdija

Trent Baker

Malik Barnes