LAJMI I FUNDIT:

Perez largohet nga Arsenali, afër transferimit në Bundesliga

Perez largohet nga Arsenali, afër transferimit në Bundesliga

Lucas Perez do të largohet nga Arsenali dhe këtë e ka konfirmuar vetë lojtari.

Reklama

Spanjolli ka bërë të qartë se është i hidhëruar me klubin pasi ata nuk kanë shfaqur respektin e tij ndaj tij.

Së fundmi në garë për transferimin e tij është futur edhe skuadra gjermane Bayer Leverkusen.

Gjermanët kanë gati 12 milionë euro për transferimin e spanjollit në Bundesliga.

Gjithsesi dëshira e Perez mbetet të rikthehet në La Liga, ku po e pret ish-skuadra e tij Deportivo La Coruna.

Perez ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2020. /Telegrafi/
ENJ 8:52.MD