0Shares

Sharon Stone është një nga aktoret më të njohura në botën hollivudiane dhe më gjerë.

Aktorja është bërë e njohur më shumë në saje të shfaqjes në filmin e famshëm “Basic Instinct”.

Regjisori Paul Verhoeven i besoi rolin e bukuroshes joshëse me emrin Catherine Tramell.

Por, vetëm pas 25 vjetëve të premierës së filmit, aktorja 58-vjeçare ka publikuar videon e audicionit që i solli rolin dhe më pas famën botërore.

Pjesa filmike kur Sharon e vendos këmbën mbi këngë është zgjedhur si një ndër tre skenat më seksi filmike.

Ndryshe, filmi ka pasur fitime prej 352 milionë dollarëve nga shfaqjet në ekranet e mëdha të kinemave. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)