LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola e ka të ‘ndaluar’ të transferojë lojtarë nga këto dy klube

Pep Guardiola e ka të ‘ndaluar’ të transferojë lojtarë nga këto dy klube

Pep Guardiola ka një politikë shumë të “qartë” transferimi në Manchester City – dhe përfshin mos nënshkrimin e lojtarëve nga dy klube.

Në afatin kalimtar të verës, spanjolli vuri theksin në sjelljen e lojtarëve më të rinj në klub – duke transferuar lojtarë si Josko Gvardiol dhe Jeremy Doku.


Guardiola vlerësoi punën e drejtorit të futbollit Txiki Begiristain për sigurimin e nënshkrimit prej 20 milionë eurosh të Manuel Akanji.

Haalandit nuk i pëlqen të jetojë në Mançester, Guardiola flet për të ardhmen e norvegjezit
Lexo po ashtu Haalandit nuk i pëlqen të jetojë në Mançester, Guardiola flet për të ardhmen e norvegjezit

Por, sipas një libri të ri për katalanasin, Guardiola duhej t’i tregonte kolegut të tij prej një kohe të gjatë se ai nuk do të nënshkruante lojtarë nga të dy ish-klubet e tij, Barcelona dhe Bayern Munich.

Gazetari Marti Perarnau, një person që ka qasje të afërt me personat përreth Guardiolës, po publikon një libër të titulluar, ‘God Save Pep’.

Lista me 11 trajnerët më të paguar në botë - më i paguari në La Liga, i fundit në listën nga Liga Premier
Lexo po ashtu Lista me 11 trajnerët më të paguar në botë - më i paguari në La Liga, i fundit në listën nga Liga Premier

Ai përfshin një nivel krejtësisht të ri të njohurive mbi metodat menaxheriale të Guardiolës dhe besnikërinë e tij ndaj atyre për të cilët ka punuar.

Megjithatë, ka disa përjashtime. Guardiola nënshkroi Thiago Alcantaran nga Barcelona kur ishte në Bayern, dhe gjithashtu mori Claudio Bravon – një nga blerjet e tij të para në City nga Blaugranaasit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori