LAJMI I FUNDIT:

Pas ndarjes nga Melinda, Bill Gates thotë se ishte martesë pa dashuri

Pas ndarjes nga Melinda, Bill Gates thotë se ishte martesë pa dashuri
Melinda dhe Bill Gates (Foto: Getty Images)

Miqtë e Bill Gates ishin ndër të parët që mësuan se martesa e tij ishte në krizë.

Miliarderi i Microsoft-it e përshkroi marrëdhënien e tij me gruan Melinda si ‘pa dashuri’ përpara se divorci i çiftit të zbulohej publikisht, ka mësuar The Post.

“Billi foli me miqtë e tij të ngushtë në kursin e golfit”, tha një burim. “Ai u tha atyre që martesa ishte pa dashuri, se kishte mbaruar për ca kohë dhe ata po jetonin jetë të ndara”.

Bill dhe Melinda Gates (Foto: Getty Images)

Gates është një fanatik i golfit, i cili u martua me gruan e tij, në fushën e golfit në Hotel Manele Bay në Hawaii.

Ai madje po gjen rehati në golf ndërsa bota e tij romantike po shembet, pasi thuhet se është parë në The Vintage Club në Indian Wells, Kaliforni.

Melinda Gates e kishte planifikuar shkurorëzimin që në vitin 2019
Lexo po ashtu Melinda Gates e kishte planifikuar shkurorëzimin që në vitin 2019

Ndërkohë, The Post ka mësuar se vendimi për divorc ishte i vështirë për Melindën për shkak të besimit të saj të fortë.

Melinda dhe Bill Gates (Foto: Getty Images)

Megjithatë, Melinda ishte shumë e mërzitur me ish-bashkëshortin për shkak të lidhjeve të zbuluara me Jeffrey Epstein.

“Ndarja nuk është befasi për mua”, tha një burim tjetër.

Dyshja u ndanë pak ditë më parë pas 27 vitesh, gjersa thuhej se Melinda kishte planifikuar shkurorëzimin që në vitin 2019.

Melinda dhe Bill Gates (Foto: Getty Images)

Deklarata e publikuar të hënën nga Bill dhe Melinda Gates nuk përfshinte detajet e ndarjes së tyre.

“Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mahnitshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për të fuqizuar të gjithë njerëzit që të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive”, shkruante në një pjesë të deklaratës. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

Magazina

"Më ke bërë bllok në Instagram, kam vite që pyes veten pse" - Rike Roçi 'i kërkon llogari' Mc Kreshës

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Kalo në kategori