LAJMI I FUNDIT:

Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

“MTV Europe Music Awards” do të organizohet në Paris këtë vit, për herë të parë në 28 vjet.

Reklama

Ngjarja e 30-të vjetore e muzikës do të rikthehet në ekranet të dielën më 5 nëntor duke shfaqur performanca nga artistët më të mëdhenj të industrisë, me procedurat e transmetuara drejtpërdrejt në MTV në mbi 150 vende.

Herën e fundit që Parisi mirëpriti çmimet, presidenti francez Emmanuel Macron ishte vetëm 17 vjeç, ndërsa stilisti Jean-Paul Gaultier ishte nikoqir i eventit, shkruan DailyMail.

Një deklaratë nga Bruce Gillmer, president i muzikës, talentit muzikor, programimit dhe ngjarjeve në Paramount dhe shefi i përmbajtjes, muzikë për Paramount+ të enjten thoshte: ‘

“MTV EMAs është një nga netët më të mëdha në muzikë në mbarë botën, dhe këtë vit ne do të vazhdon trashëgiminë e saj për të ofruar performanca ikonike dhe për të njohur yjet më të ndritshëm të muzikës. Parisi është një qytet i pasur me kulturë i cili festohet në mbarë botën për muzikën, artin dhe modën e tij të jashtëzakonshme. Dhe në shfaqjen e këtij viti ne do të bashkojmë talente masive nga niveli lokal dhe global duke arritur fansat kudo për një përvojë të fuqishme muzikore që vetëm MTV mund të ofrojë”, tha Bruce Gillmer, producent muzikor, programimit dhe ngjarjeve në Paramount dhe shefi i përmbajtjes, muzikë për Paramount+.

Ndërkohë, llogaria zyrtare e MTV EMA në Twitter e ndau lajmin, duke shkruar krahas një imazhi të Kullës Eiffel gjatë natës: “Qyteti nikoqir i MTVEMA 2023 është…Parisi!”.

Vendi dhe detaje të tjera të ngjarjes do të zbulohen në një datë të mëvonshme përpara kryeqytetit francez që do të presë procedurat.

Ceremonia e vitit të kaluar u zhvillua në PSD Bank Dome në Duesseldorf, Gjermani, me yllin e popit Rita Ora dhe bashkëshortin e saj regjisorin e filmit Taika Waititi si nikoqir të mbrëmjes.

Taylor Swift udhëhoqi fituesit teksa mori katër çmime nga gjashtë nominime të gjithsej.

Ndërsa Bebe Rexha, David Guetta dhe Harry Styles gjithashtu fituan shumë në ceremoninë e mbushur me yje.

Artistet shqiptare, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Ava Max në mesin e yjeve botërore që shkëlqyen në tapetin e kuq të 'MTV EMA 2022'
Lexo po ashtu Artistet shqiptare, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Ava Max në mesin e yjeve botërore që shkëlqyen në tapetin e kuq të 'MTV EMA 2022'

Prezantuesja Rita Ora u ngjit në skenë për të performuar në këtë event, ashtu si Bebe Rexha, Gorillaz dhe David Guetta.

Akte të tjera që iu bashkuan një nate me performanca të jashtëzakonshme përfshinin Ava Max dhe Muse, si dhe sensacionin skocez Lewis Capaldi, i cili bëri debutimin e tij në EMA.

Që nga shfaqja e saj inauguruese në 1994 në Berlin, MTV EMA kanë lëvizur në 23 qytete evropiane,  Londrën është qyteti i vetëm që ka organizuar tri herë.

Njoftimi i Parisit e bën qytetin bashkë me Berlinin, Milanin, Frankfurtin dhe Roterdamin, të cilët kanë qenë nikoqir dy herë radhazi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Magazina
Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Magazina
I këndonte

I këndonte "Amerikës" në këngën e saj hit - rikthimi i Lorit me baladat e dikurshme: Jam me fat që këngët e mia janë jetëgjatë

Butrint Avdyli
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re "Trëndafil Blu"

Magazina
Kalo në kategori