Gjilani dhe Dukagjini i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së tretë në BKT Superligën e Kosovës.

Takimi i zhvilluar në Gjilan përfundoi pa gola, por rastet nuk munguan për asnjërën palë.

Ishte minuta e tetë kur Shala i vendasve tentoi me një gjuajtje nga distanca, mirëpo top përfundoi mbi portë.

Dy raste të njëpasnjëshme ishin më pas për Dukagjinin, por Enda Koliqi në njërin rast doli fitimtar, ndërsa në tjetrin mungoi efikasiteti i anëtarit të skuadrës nga Klina.

Në 45 minutat e dytë, sërish Dukagjini kishte mundësitë më të mira, por gardiani i Gjilanit u tregua i vëmendshëm.

Në minutën e 74-të, Mulaj ishte përballë me Koliqin, mirëpo anëtari i mysafirëve gjuajti jashtë portë.

Në minutat e mbetur, Dukagjini mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Bujar Shabani u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 90+1.

Pas javës së tretë, Gjilani është në vendin e katërt me pesë pikë, derisa Dukagjini gjendet në të shtatin me dy sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore