Mesut Ozil i dërgoi Olivier Giroudit një mesazh, pasi sulmuesi kopjoi një nga golat e ish-yllit të Arsenalit.

Reklama

Franca është në çerekfinale dhe do të luajë kundër Anglisë pasi eliminoi Poloninë në 1/8 e finales.

Kylian Mbappe vodhi spektaklin pas dy golave ​​të shkëlqyer, por ishte Giroud ai që shënoi golin e parë pak para pjesës së parë.

Brilliant Giroud e nxori Francën në rrugën e tyre me një gol të frymëzuar nga Ozil

Goli i 36-vjeçarit ishte një historik pasi ai kaloi Thierry Henryn si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me Francën me 52 gola.

Dhe ai huazoi një frymëzim nga një tjetër ish-lojtar i Arsenalit për të arritur atje.

Pasi kaloi përball portës, Giroud ktheu trupin e tij dhe goditi topin në tokë për të kaluar gjuajtjen e tij pas ish-shokut të skuadrës Wojciech Szczesnyt.

Reklama
Reklama

Ozil dhe Giroud ndanë disa vite së bashku në Emirates

Përpjekja kishte një ngjashmëri të habitshme me gjuajtjen e Ozilit, të cilën ai e realizoi disa herë në Emirates.

Një prej tyre përfshin një përfundim të mrekullueshëm kundër Bournemouth në vitin 2019.

Dhe gjermani, i cili u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar në vitin 2018 dhe tani po luan në Turqi, pa ngjashmëritë.

“Gol i bukur… kush të mësoi këtë vëlla”, ishte postimi i Ozilit në Twitter.

Së bashku me emojit dhe frazën e tij tërheqëse “#YaGunnersYa”, Ozil shtoi një foto lëvizëse që tregonte dyshen në Arsenal duke shkëmbyer një shikim. /Telegrafi/