LAJMI I FUNDIT:

“Nuk mund ta besoj”, Joselu flet pas debutimit me dy gola te Spanja

“Nuk mund ta besoj”, Joselu flet pas debutimit me dy gola te Spanja

Sulmuesi i Spanjës, Joselu u përpoq të besonte ftesën dhe debutimit e tij të pabesueshëm në skenën ndërkombëtare në kualifikimet e “Euro 2024”.

Reklama

32-vjeçari mori thirrjen e tij të parë për ekipin kombëtar, si pjesë e një strukture të re të skuadrës nën drejtimin e trajnerit Luis de la Fuente .

Pas shënimit të 12 golave ​në La Liga në Espanyolin deri më tani këtë sezon, de la Fuente zgjodhi t’i jepte një shans veteranit pa paraqitje, kundër Norvegjisë në Malaga.

Spanja mposht Norvegjinë në debutimin e De la Fuente
Lexo po ashtu Spanja mposht Norvegjinë në debutimin e De la Fuente

Megjithatë, pikërisht kur ndeshja dukej se po shkonte drejt një fitoreje të ngushtë 1-0 për Spanjën e de la Fuente, zëvendësuesi Joselu rrëmbeu dy gola të shpejtë, për të vulosur të tre pikët.

Joselu u inkuadrua në minutën e 81-të për të shënuar në minutat 84-dhe 85-të dhe de la Fuente e përshëndeti ndikimin e tij si plotësisht të merituar.

Spanja ka një rekord të përdorimit të sulmuesve me përvojë, për të udhëhequr linjën në skuadrat e reja emocionuese dhe Joselu është gati për një rol kyç të mundshëm në 12 muajt e ardhshëm.

“Ende nuk mund ta besoj. Është më e mira që një lojtar mund të dëshirojë”.

“Puna e palodhur shpërblehet, kjo është ajo që më jep forcë për të vazhduar. Ndihem si një djalë 18-vjeçar!”, ka thënë Joselu pas ndeshjes. /Telegrafi/