LAJMI I FUNDIT:

Nuk është vetëm Tuchel: Tre përplasjet e paharrueshme që Conte i kishte ndër vite

Nuk është vetëm Tuchel: Tre përplasjet e paharrueshme që Conte i kishte ndër vite

Thomas Tuchel nuk është i pari që përplaset ashpër me Antonio Conten në fushë, pasi edhe në të kaluarën kishte skena të tilla nga italiani.

Strategu i Tottenhamit është i njohur për temperamentin dhe personalitetin e tij, duke e bërë atë një nga figurat më ikonike në futbollin modern. Tifozët e klubeve që ai drejton e duan atë; përkrahësit kundërshtarë nuk e durojnë dot. Është fati i personazheve të mëdhenj. Ju mund t’i doni ose t’i urreni ata dhe Conte është një prej tyre.

Taktikani italian u përplas me homologun e tij të Chelseat, Thomas Tuchel të dielën. Përballja e tyre është bërë shpejt virale në rrjetet sociale dhe është padyshim ngjarja më e debatuar futbollistike e fundjavës.

Mediat në Itali nxjerrin kuptimin e fjalëve që Conte ia tha Tuchelit gjatë përplasjes tensionuese në derbi
Lexo po ashtu Mediat në Itali nxjerrin kuptimin e fjalëve që Conte ia tha Tuchelit gjatë përplasjes tensionuese në derbi

Gjermani nuk është i pari që përplaset me Conte në fushë, kështu që ne shikojmë tre mosmarrëveshje të mëparshme të paharrueshme që përfshijnë 53-vjeçarin.

Conte u përplas me Jose Mourinhon në janar 2018, kur italiani ishte në krye të Chelseat dhe Special One drejtonte Manchester United.

Mourinho u ankua për festimin e ekzagjeruar të Contes pas golit të katërt të Chelseat në një fitore 4-0 në “Stamford Bridge”.

“Ju nuk festoni kështu me 4-0, mund ta bëni me 1-0 përndryshe, është poshtëruese për ne”, i tha trajneri portugez Contes pas ndeshjes.

Kjo shkaktoi një seri të gjatë incidentesh dhe citatesh mes dy trajnerëve që janë takuar së fundmi në një ndeshje miqësore mes Spurs dhe Romës duke treguar respekt për njëri-tjetrin.

Ish-asistenti i Contes, Angelo Alessio foli për argumentin e famshëm në një intervistë ekskluzive me Football Italia vitin e kaluar, duke thënë se në fund të fundit, Conte dhe Mou janë ‘shumë të ngjashëm’.

E pazakontë: Përmes Instagramit, Conte thumbon ashpër Tuchelin
Lexo po ashtu E pazakontë: Përmes Instagramit, Conte thumbon ashpër Tuchelin

Ish- trajneri i Juventusit dhe Interit nuk po debaton vetëm me kolegët e tij. Gjatë sezonit të tij të parë në Inter, në finalen e Ligës së Evropës të humbur kundër Sevillas, trajneri italian për pak doli ballë për ballë me Ever Banegan.

“Do të shihemi pas ndeshjes”, i tha Conte ish-mesfushorit të Interit, ndërsa anëtarët e stafit të tij shmangën një përplasje fizike.

Megjithatë, përplasja më e njohur në fushë midis Contes dhe një rivali erdhi disa muaj më vonë, gjatë sezonit të tij të dytë në San Siro.

Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori