LAJMI I FUNDIT:

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Përfaqësuesi i Alphonso Davies, Nedal Huoseh ka dhënë një intervistë ekskluzive për Fabrizio Romano, ku është ndjerë “krenar” për lidhjet e mbrojtësit kanadez me Los Blancos.

Reklama

Davies është lidhur me një transferim te Real Madridi dhe përfaqësuesi i mbrojtësit të Bayern Munichut është përkujdesur t’i hedh edhe më shumë benzinë zjarrit.

“Real Madridi është një klub i madh. Unë kam qenë gjithmonë një tifoz i tyre dhe të dëgjosh se ata janë të interesuar për një sportist që ti përfaqëson, të bën të ndihesh krenar”, ka thënë fillimisht Huoseh.

Thashethemet më të çmendura për Real Madridin: Bellingham, Mbappe dhe Davies transferohen këtë verë
Lexo po ashtu Thashethemet më të çmendura për Real Madridin: Bellingham, Mbappe dhe Davies transferohen këtë verë

“Unë nuk dua ta përbuz Bayernin. Ka pesë klube të mëdha në botë dhe Bayern është një prej tyre. Por Real Madridi është një emër i madh, një markë e madhe, 14 herë kampionë…”, shtoi ai përpara se të fliste për interesimin rreth lojtarit.

“Asgjë konkrete nuk ka ndodhur me askënd. Tani për tani, fokusi ynë është të zgjidhim gjërat me Bayernin, të shohim se çfarë po ndodh atje”.

Një kontratë deri në vitin 2025

Agjenti i futbollistit pranon se rinovimi i kontratës aktuale që lidh Davies, 22 vjeç, me Bayernin deri në vitin 2025 është pezull.

Lajm fantastik për Real Madridin: Ndalen bisedimet mes Bayernit dhe Davies për kontratën e re
Lexo po ashtu Lajm fantastik për Real Madridin: Ndalen bisedimet mes Bayernit dhe Davies për kontratën e re

“Kemi ende dy vjet me Bayernin. Ne i japim vetes kohë për të parë se si do të shkojnë gjërat në javët dhe muajt e ardhshëm”.

“Ne ende nuk e kemi marrë vendimin”, përfundoi agjenti i Davies. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori