Manchester United e ka filluar me fitore sezonin 2019/20 në Ligën Premier, pasi e ka mposhtur Chelsean në Old Trafford me rezultat të thellë 4-0.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Marcus Rashford (18′ dhe 67′) Anthony Martial (65′) dhe Daniel James (81′).

Unitedi ishte dukshëm skuadër më e mirë, duke marrë notën e përgjithshme 7.1, ndërsa Chelsea u vlerësua me 6.19.

Penalltia e Marcus Rashford ndaj Chelseat (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në ndeshje ishin treshja e Manchester United, Martial, Rashford dhe Harry Maguire, që morën notën 8.3, pas golave dhe lojës që zhvilluan.

Nga ana tjetër, lojtari me paraqitjen më të dobët ishte mbrojtësi i The Blues, Kurt Youma, që mori vlerësimin 4.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/