Real Madridi ka barazuar 2-2 në shtëpi ndaj Sevillës në kuadër të javës së 35-të në La Liga.

Golat për Los Blancos i shënuan Marco Asensio dhe Eden Hazard, e për mysafirët realizuan Fernando e Ivan Rakitic.

Real Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.85, me Sevillën që u vlerësua 6.67.

Nuk e shfrytëzoi barazimin mes Atleticos dhe Barcelonës - Reali ndalet në shtëpi ndaj Sevilla Nuk e shfrytëzoi barazimin mes Atleticos dhe Barcelonës - Reali ndalet në shtëpi ndaj Sevilla

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Rakitic me notën 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Eder Militao që mori vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: