Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Interit me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve, duke siguruar pozitën e parë.

Toni Kroos dhe Marco Asensio ishin ata që shënuan golat në këtë ndeshje.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Dani Carvajal me notën me notën 8.2.

Pas tij ishte Kroos me notën 8.0.

Nico Barella ishte lojtari me notën më të ulët në ndeshje (6.4).

Notat e lojtarëve të Realit dhe Interit

/Telegrafi/