Manchester City është kthyer nga disavantazhi prej një goli për ta mposhtur Atalantan në Etihad Stadium.

Paraqitja e vendasve ishte shumë më e mirë, prandaj nota e tyre mesatare (7.23) është më lartë në raport atë të mysafirëve (6.14).

Me het-trikun e tij, Raheem Sterling është vlerësuar me notë maksimale (10), i ndjekur nga Sergio Aguero (8.5).

Spektakël nga Aguero dhe Sterling, City me goleadë ndaj Atalantas Spektakël nga Aguero dhe Sterling, City me goleadë ndaj Atalantas

Mbrojtësit e skuadrës italiane, Andrea Masiello (5.4), Timothy Castagne (5.6) dhe Rafael Toloi (5.7), kanë marrë notat më të ulëta në këtë takim.

Berat Gjimshiti (6.1) është vlerësuar më së miri në fazën defensive të Atalantas, por i vetëm nuk mund t’i ndalte lojtarët e Cityt.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Atalantas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/