Juventusi ka fituar 1-0 ndaj Romës në kuadër të javës së tetë në Serie A.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Moise Kean, për t’i dhurua Zonjës së Vjetër tre pikë.

Juventusi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.01, me Romën që u vlerësua 6.68.

Juventusi vuan, por fiton në derbin ndaj Romës Juventusi vuan, por fiton në derbin ndaj Romës

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Wojciech Szczesny, që priti një penallti dhe u notua me 7.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Nicolo Zaniolo, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: