LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 4-0 Plzen, veçohet paraqitja e Dzekos

Notat e lojtarëve: Inter 4-0 Plzen, veçohet paraqitja e Dzekos
(Foto: Twitter/Inter)

Interi ka arritur fitore vendimtare ndaj Viktoria Plzenit në Giuseppe Meazza për të siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Nerazzurrët shënuan katër gola dhe nuk e pranuan asnjë, prandaj kanë marrë notë mesatare dukshëm më të mirë se ekipi çek.

Golashënuesi i dyfishtë, Edin Dzeko, është lojtari me vlerësimin më të lartë, i ndjekur nga Federico DiMarco e Alessandro Bastoni.

Mbrojtja dhe mesfusha e skuadrës mysafire kanë marrë nota kryesisht të ulëta.

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, i cili u inkuadrua nga minuta e 71-të ka marrë vlerësim solid për paraqitjen e tij. Njëherësh i mrekullueshëm ishte Romelu Lukaku, i cili arriti të shënonte brenda një minutazhi shumë të shkurtër sa luajti.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Inter 4-0 Viktoria Plzen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori