Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sampdoria: Një mbrojtës nderon vendasit

Interit ka arritur të marr fitore ndaj Fiorentinës, duke e mposhtur në fund me rezultat 2-1.

Vendasit fillimisht shënuan me një penallti, ndërsa Fiore barazoi me një goditje të bukur, por të devijuar të Federico Chiesas.

Në fund u desh të dal në skenë mbrojtësi Danilo D’Ambrosio që shënoi gol për t’i sjell Interit tri pikë.

Pikërisht D’Ambrosio ka dalë lojtar i ndeshjes me notën 8.1.

Pas tij vjen Mauro Icardi që është vlerësuar me notën 7.3.

Te Fiorentina më i miri ka qenë Federico Chiesa që është notuar me 8.0.

Lojtari më i dobët në ndeshje ishte portieri mysafir Alban Lafont në notën 6.1. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes