LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sampdoria: Një mbrojtës nderon vendasit

Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sampdoria: Një mbrojtës nderon vendasit

Interit ka arritur të marr fitore ndaj Fiorentinës, duke e mposhtur në fund me rezultat 2-1.

Reklama

Vendasit fillimisht shënuan me një penallti, ndërsa Fiore barazoi me një goditje të bukur, por të devijuar të Federico Chiesas.

Në fund u desh të dal në skenë mbrojtësi Danilo D’Ambrosio që shënoi gol për t’i sjell Interit tri pikë.

Pikërisht D’Ambrosio ka dalë lojtar i ndeshjes me notën 8.1.

Pas tij vjen Mauro Icardi që është vlerësuar me notën 7.3.

Te Fiorentina më i miri ka qenë Federico Chiesa që është notuar me 8.0.

Lojtari më i dobët në ndeshje ishte portieri mysafir Alban Lafont në notën 6.1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori