Me një gol të shënuar, Real Madridi e ka mposhtur Galatasarayn në udhëtim, në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Mysafirët bënë paraqitje më të mirë, prandaj nota e tyre mesatare është më lartë (7.32), në krahasim me atë të ekipit vendas (6.60).

Golashënuesi i vetëm në ndeshje, Toni Kroos (8.8), e ka marrë notën më të lartë në këtë sfidë, i ndjekur nga portieri vendas, Fernando Muslera (8.5), falë pritjeve të tij.

Vlerësimet më të ulëta kanë shkuar për sulmuesit e skuadrës turke, Ryan Babel (6.3) dhe Florin Andone (6.3).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Galatasarayt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/