LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Ballkani 1-2 Sivasspor: Thaqi dhe Korenica më të dalluarit

Notat e lojtarëve, Ballkani 1-2 Sivasspor: Thaqi dhe Korenica më të dalluarit

Ballkani edhe pse ishte në epërsi nga pjesa e parë, pësoi humbje në fund me rezultat 2-1 nga Sivasspor në “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së katër të fazës së grupeve.

Reklama

Armend Thaqi shënoi golin për Ballkanin, ndërsa në pjesën e dytë mysafirët shënuan dy herë me Hakan Arslan dhe Karol Angielskin për të fituar ndeshjen.

Lojtari më i vlerësuar te Ballkani ishte Armend Thaqi me notën 7.6.

Pas tij lartë u vlerësua edhe Meriton Korenica me notën 7.4.

Te mysafirët Arslan ishte më i vlerësuari me notën 7.7.

Notat e lojtarëve të Ballkanit dhe Sivassporit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori