LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-2 Mallorca, vlerësohen Koke dhe Franco Russo

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-2 Mallorca, vlerësohen Koke dhe Franco Russo
(Foto: Twitter/Real Mallorca)

Atletico Madridi ka humbur në shtëpi nga Mallorca duke pranuar dy gola të vonshëm, përkundër se e pati epërsinë.

Reklama

Përkundër humbjes, paraqitja e Los Rojiblancos ishte më e mirë, ashtu që kanë marrë notë mesatare lehtë më të lartë se mysafirët.

Portieri Jan Oblak (6.3) është vlerësuar me notën më të ulët te vendasit, derisa Koke (7.6) ka marrë notën më të lartë.

Atletico pëson në shtëpi nga Mallorca
Lexo po ashtu Atletico pëson në shtëpi nga Mallorca

Qendërmbrojtësi Franco Russo (7.6) që ishte njëri nga golashënuesit e vizitorëve ka marrë vlerësimin më të lartë tek ekipi i tij.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Atletico Madrid 1-2 Mallorca. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Ligat tjera
Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Premier League
Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Ligat tjera
Kalo në kategori