Atletico pëson në shtëpi nga Mallorca

(Foto: Twitter/Real Mallorca)

Atletico Madridi ka pësuar humbje prej 2-1 nga Mallorca në Wanda Metropolitano, në ndeshjen e javës së 16-të në La Liga.

Asnjëra nga skuadrat nuk ia doli të shënojë në fraksionin e parë të lojës, ashtu që shkuan në pushim me rrjetat e paprekura.

Ishte minuta e 68-të e takimit kur Matheus Cunha shënoi për epërsinë e skuadrës nikoqire.

Mirëpo, mysafirët shënuan dy herë në vazhdim, përmes Franco Russo (80’) dhe Takefusa Kubo (90’+1) për ta fituar ndeshjen.

Kjo ishte humbja e dytë sezonale për Atletico Madridin në La Liga që ndodhet në pozitën e katër në renditje me shtatë pikë më pak se lideri Real Madrid.

Për Mallorcan ishte fitorja e katërt dhe është ngritur në kuotën e 21 pikëve, në pozitën e 12-të në tabelë. /Telegrafi/

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes