Këngëtarët e njohur të skenës shqiptare, Butrint Imeri dhe Nora Istrefi, duket se kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor.

Dyshja, të cilët janë shumë të pëlqyer nga publiku, njoftuan se këtë javë sjellin bashkëpunimin e tyre të parë.

Lajmin e bënë të ditur përmes një postimi të përbashkët që kanë ndarë në llogaritë e tyre, Instagram.

View this post on Instagram

Te diellen! 🔥 @NoraIstrefi 📷: @EndritMertiri

A post shared by BUTRINT IMERI (@butrint_official) on Sep 7, 2020 at 10:59am PDT

“Të dielën”, ka qenë përshkrimi krahas imazhit të realizuar nga fotografi i njohur Endrit Mertiri.

Ndërkaq, një fotografi të tillë e ka ndarë edhe Nora me po të njëjtin përshkrim dhe kënga e tyre duket se mban titullin “Dy zemra”.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Edhe pse ky është dueti i parë i tyre, besohet se do pritet mirë nga publiku marrë parasysh fansat që dyshja numërojnë gjithandej trojeve shqiptare.

Të njëjtit pëlqehen dhe janë tejet të suksesshëm në zhanrin e tyre muzikor. /Telegrafi/