LAJMI I FUNDIT:

Nominimet për trajnerin e vitit, spikasin ‘timonierët’ e kombëtareve që shkëlqyen në Kampionatin Botëror

Nominimet për trajnerin e vitit, spikasin ‘timonierët’ e kombëtareve që shkëlqyen në Kampionatin Botëror

‘FIFA trajneri më i mirë i vitit’ edhe këtë vit pritet të ketë konkurrencë të fortë, ndërsa për dallim nga vitet e shkuara, kandidatë seriozë shihen edhe trajnerët e kombëtarëve.

Reklama

Kur jemi te kombëtaret në listën prej 10 vetash ka arritur të futet edhe trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate.

Trajneri i ‘Tre Luanëve’ zuri vendin e katërt në Kampionatin Botëror që u mbyll para disa ditësh.

Pep Guardiola është në listë pas dominimit me Manchester Cityn në Ligën  Premier edhe Zinedine Zidane me Real Madrid’in si fitues i Ligës së Kampionëve.

Zinedine Zidane (Getty Images)

Zlatko Dalic dhe Didier Deschamps, që e ndanë finalen janë në listë dhe shihen si kandidatë seriozë.

Didier Deschamps gjatë festës (Foto: Getty Images)

Stanislav Cherchesov i Rusisë dhe Roberto Martinez i Belgjikës, po ashtu janë në listën e ngushtë.

Massimiliano Allegri i  Juventusit, Jurgen Kloppi i Liverpoolit, Ernesto Valverde i Barcelonës dhe Diego Simeone i Atletico Madridit e mbyllin listën.

FIFA do ta mbajë mbrëmjen gala që njihet si ‘Best Football Awards’ me 24 shtator në Londër, ku do të dihet edhe fituesi. /Telegrafi/  


Nominimet: Massimiliano Allegri (Juventus), Stanislav Cherchesov (Russia), Zlatko Dalic (Croatia), Didier Deschamps (France), Pep Guardiola (Manchester City), Jurgen Klopp (Liverpool), Roberto Martinez (Belgium), Diego Simeone (Atletico Madrid), Gareth Southgate (England), Ernesto Valverde (Barcelona), Zinedine Zidane (Real Madrid).


Në trend Sport

Më shumë
Caktohet zyrtarisht data dhe ora për El Calsicon e parë të këtij sezoni

Caktohet zyrtarisht data dhe ora për El Calsicon e parë të këtij sezoni

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Rezultate zhgënjyese, a po e shkarkon Man United, Ten Hagun?

Rezultate zhgënjyese, a po e shkarkon Man United, Ten Hagun?

Premier League
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kalo në kategori