Një grua u ngjit mbi një gardh me të cilin rrethohej një kopsht zoologjik Bronx në Afrikë, pamje të cilat i ka publikuar në faqen e saj në Instagram.

Pamjet, të postuara nga gruaja, e cila e quan veten Mbretëresha Empress Myáh Lareé Israelite në Instagram, duket se janë kapur nga dikush që e shoqëronte, përcjell Telegrafi.

Ajo është parë duke u ngjitur mbi gardh dhe duke qëndruar vetëm disa metra larg nga luani.

View this post on Instagram

I REALLY HAVE NO FEAR OF NOTHING BREATHING‼️ ☀️Lioness 🦁 Instincts💪🏽REAL HEBREW GIRL💯 :ANIMALS CAN FEEL LOVE JUST LIKE HUMANS🎬🎥 💡I COME IN SHALOM🔯INDIGO HEBREW ISRAELITE CHILD OF “THE MOST HIGH” . ”Its funny Cause you can hear Grown Men Scared smh💯 ; . “Only People wasn’t scared was me and The Chidren. All the Adults was Scared 😱 : ☀️🙏🏽💡Everybody Lions Until theY Meet Them in the Flesh💯Let’s just Say The Lions & the Children and Kids that Witnessed “Queen Empress Myáh Lareé Israelite” Go In With the Lions 🦁 ‼️ And Made it Out Alive💪🏽 “I’m From Brownsville I never Ran And I never WiLL💯💯unless I'm getting in Shape💪🏽💯☀️💡🌿

A post shared by Royalties Of King Michael Leé (@queenempress_myahlaree) on Sep 28, 2019 at 6:32pm PDT

Në përgjigje të një zëri në sfond që i thotë se “ajo nuk duhet të bëjë një gjë të tillë”, ajo përgjigjet: “Dua t’i afrohem edhe më shumë, më vjen keq”.

Ndërsa në video të tjera ajo shihet brenda rrethojës, përballë luanit – i cili e “shikon drejt në sy”.

View this post on Instagram

Thank You ”Most High” For allowing Me to Actually Live this Life Experience As I trust in You💪🏽☀️🦁🎥🎬 : ”I Literally Went in his Habbitat and He did not Grauel or He didn't not go into Attack Mode‼️💪🏽 Why? Like All things, Even Animals know if your acting out of Love & Fearlessness. When I say NO FEAR THATS NOT ABOUT EGO 🚫 ITS ABOUT BEING ONE WITH MOTHER’S NATURE AND LOVING ALL THINGS‼️ : “I Entered His Home in Peace & He let me Leave in Peace ☮️ 💪🏽☀️🌳🌿🌱⚖️ShaloM 🔯 : ☀️✡️MY SOUL IS PURE THIS IS WHY I MADE IT OUT💪🏽 ☀️🌱🌳💡OH P.S IT WAS 2 LIONS BY THE WAY : . 🚨🚨🙌🏽IF YOU LOOK CLOSE ENOUGH YOU’LL SEE THE MOST HIGH ALLOWED THE SEASON TO CHANGE! PAY ATTENTION TO THE LEAVES 🍁

A post shared by Royalties Of King Michael Leé (@queenempress_myahlaree) on Sep 29, 2019 at 5:16am PDT

Videot thuhet se janë postuar të dielën, megjithëse incidenti ndodhi të shtunën, sipas The Washington Post.

Një zëdhënës nga The Bronx Zoo tha për CNN: “Veprimi ishte një shkelje serioze dhe një shkelje e paligjshme që mund të kishte rezultuar në plagosje serioze ose vdekje”.

The Bronx Zoo paraqiti një ankesë për shkelje penale, tha Departamenti i Policisë në New York për CNN. /Telegrafi/