Nice fiton fal golit fantastik të Balotellit, italiani ndëshkohet pas festës (Video)

Nice ka fituar ndaj Lorient me rezultat 2-1 në Ligue 1.

Goli i parë për vendasit erdhi në minutën e 11-të nga Pereira Ricardo, por Bejamin Moukandjo barazoi 1-1 në minutën e 61-të.

Me  këtë rezultat nuk u pajtua Mario Balotelli i cili me një super gol në minutën e 86-të i dha fitoren vendasve.

Balotelli me rekord që nuk e kishte arritur te asnjë klub
Lexo po ashtu Balotelli me rekord që nuk e kishte arritur te asnjë klub

Vlen të theksohet se Balo u detyrua të lëshon fushën para kohe, pasi u ndëshka me karton të kuq, pas dy të verdhëve (i pari erdhi pasi Balo festoi duke e hequr fanellën).

Pas tetë javësh Nice vazhdon në vendin e parë me 20 pikë, një më shumë se Monaco në vendin e dytë. /Telegrafi/

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Pep Guardiola tregon fajtorin për humbjen ndaj Manchester United në finale të FA Cup

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

Liverpooli futet në garë për transferimin e njërit prej lojtarëve më të kërkuar në Evropë